Strona główna

     

      NIEZWYKŁA LEKCJA W - FU  

       W piątek, 20 listopada klasy IV miały niezwykłą lekcję w-fu. Gościliśmy MKS Metalowiec - Orientację Sportową w składzie: Irena Wiercińska, Piotr Wierciński - trener, Stanisław Deszcz, Krzysztof Mazurek i Anka Wojtczak-Luter.
Nasi uczniowie zapoznali się z umiejętnością czytania mapy, obsługi kompasu i zasadami liczenia punktów w biegach na orientację.
Po teorii przyszła pora na praktykę.
Biegi po terenie boiska i terenie przyległym do szkoły wzbudziły dużo emocji.
Ponieważ część naszych uczniów regularnie biega w zawodach na orientację, wyniki były zestawione w 3 kategoriach: Profesjonaliści, K10 i M10.
Najlepsi w poszczególnych kategoriach okazali się : Bartosz Wdowiak z kl. IV b, Małgosia Banach z kl. IV a, Kamil Witczak z kl. IV b.
Po wysiłku dla biegaczy czekała gorąca herbata.
Bardzo dziękujemy za przygotowanie super zajęć: p. Jolancie Stradzy i p. Tomaszowi Kudlińskiemu za opiekę i koordynowanie, a sekcji MKS Metalowiec - Orientacja Sportowa za wygłoszenie wykładu i przeprowadzenie zawodów.
Czekamy na kolejne emocje.

 

      W LESIE ŁAGIEWNICKIM    

    Zawody BnO w Lesie Łagiewnickim Emotikon smile ekipa biegających uczniów SP 189 powiększa się z zawodów na zawody Emotikon smile
Cieszymy się i gratulujemy!

 

     DZIEŃ ŻYCZLIWOŚĆI   

       Samorządy Uczniowskie klas I - III i IV -VI przygotowały z okazji Światowego Dnia Tolerancji drzewka życzliwości z pięknymi sentencjami, kolorowymi serduszkami, podpisami uczniów i nauczycieli.

 

     DZIEŃ MISIA    

     Wyniki konkursu na pracę plastyczną z okazji  Międzynarodowego Dnia Misia klasy IV - VI.
I miejsce: Lidia Tatarowska kl. IVA   Inga Kurzawa kl. IVB
I I miejsce: Daniel Bartłoszewski kl. IVB
III miejsce: Małgorzata Banach kl IVA
wyróżnienie:  Klaudia Rudzka kl. VIA

      W ŚWIETLICY ZAWSZE WESOŁO I PRZYJEMNIE  

 

     KLASA  I B NA SPORTOWO  

     Rodzice i uczniowie klasy I B spotkali się po lekcjach aby lepiej się poznać i dać upust energii.
Zaczęły dzieci wyścigami  ale rodziców wcale nie trzeba było namawiać Emotikon smile bardzo chętnie rywalizowali w grach i zabawach.
Wspólny rodzinny i czynny wypoczynek podobał się zarówno młodszym jak i starszym. Gra "Strzelec" (dzieci i rodzice) i siatkówka tylko dla dorosłych zakończyły część sportową.
Spotkanie przygotowały i poprowadziły: wychowawczyni I B p.Katarzyna Mordaka, część sportową p. Sylwia Kuczkowska.

 

        "CZARY MARY"

       czyli klasowa zabawa integracyjna. Było pysznie, kolorowo i zabawowo.  

 

        ADAM KSZCZOT NASZYM GOŚCIEM  

      Gościliśmy w szkole wybitnego łódzkiego sportowca Adama Kszczota. Tegoroczny, srebrny medalista MŚ na 800m opowiadał o pracy jaką trzeba wykonać by osiągnąć sukces, o życiu sportowca i treningu lekkoatlety. Oglądaliśmy pokaz zdjęć z różnych miejsc świata, które Adam Kszczot odwiedził przy okazji obozów kondycyjnych i zawodów sportowych.
Po wspólnych zdjęciach i rozdanych autografach, nasi wybrani uczniowie mieli możliwość poćwiczyć z Mistrzem.
Kochamy ruch a po wizycie Adama Kszczota wiemy, że sport może być sposobem na życie, a lekkoatletyka jest królową dyscyplin sportowych.

 

        EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI  

         Uczniowie klas 4a i 6b wzięli udział w warsztatach w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.
Podczas zajęć dzieci usprawniały motorykę małą i koordynację wzrokowo-ruchową, wykonując dyktando graficzne, origami płaskie oraz przygotowując wspólną kompozycję.
Przygotowane przez nauczycieli specjalistów terapii pedagogicznej ćwiczenia dostarczyły radości ze wspólnych działań.
Zajęcia przygotowały i prowadziły panie Ola Kleszczyńska i Ewa Krzemińska.  

        ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW   

       Oficjalnie pasowane na ucznia - pierwszaki stały się częścią społeczności SP 189.
Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy drugiej i nasze wspaniałe Zespoły wokalno - taneczne "Ćwierćnuty" i "Ćwierćnutki". Pierwsze klasy w poetycki sposób przedstawiły swoje zaangażowanie w uroczystość i gotowość do wejścia w kolejny etap edukacji.
Dziękujemy za tak liczne przybycie rodzin i znajomych naszych uczniów klas pierwszych. Cieszy nas tak duże zainteresowanie życiem szkoły. 

 

      SAŁATKOWY ZAWRÓT GŁOWY  

     Sałatkowy i surówkowy zawrót głowy czyli lekcja w klasie II a pod czujnym okiem wychowawczyni p. Izabeli Olczyk.
Zdrowo i smacznie, z samych naturalnych składników. Jesień nas rozpieszcza bogactwem owoców i warzyw - produktów do surówek i sałatek. Bez dodawania cukru i soli.
Może kogoś zainspirują pomysły uczniów klasy drugiej?    

        MARATON RODZINNY  

     Miłe spotkanie po lekcjach. Uczniowie klas czwartych i ich rodziny bawili się wspólnie na imprezie integracyjnej "Maraton rodzinny". Były zadania sprawnościowe na torze przeszkód, wyścigi i wspólny wypoczynek przy napoju i kawałku ciasta. Zadania sportowe przygotowała i prowadziła wychowawczyni klasy IV c p. Jolanta Stradza. W organizacji pomagały wychowawczynie klas IV a p. Ewa Krzemińska i IV b p. Dagmara Paśnik.
Życzymy więcej takich spotkań.

 

       LEKCJE JĘZYKA POLSKIEGO NA WESOŁO  

     Odkrywanie poezji na lekcjach języka polskiego . Uczniowie sami wybrali wiersze o jesieni, szkole i marzeniach oraz przygotowali ich prezentacje godne najlepszych scen. Wielkie brawa za pomysłowość. czytanie poezji może być wielką przygodą.

 

      SPOTKANIE Z POLICJANTAMI  

    ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO