Strona główna

 

      MALI PRZEDSIĘBIORCY  

       Drużyna z klasy IIIb w składzie Marika Frakowska, Oliwia Kaczmarek, Inga Kurzawa i Magda Mussur, przy wsparciu Sandry Sulimy, zdobyła III miejsce w międzyszkolnym konkursie organizowanym przez SP 143 - „ I Ty możesz zostać Małym Przedsiębiorcą”. Dziewczynki przygotowały plakat  na temat gospodarowania i oszczędzania zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz  wykazały się wiedzą z zakresu podstawowych praw konsumentów, planowania i promocji małego biznesu. Gratulujemy!!! Prace uczennic można oglądać w IKEI.   

      KONKURS MATEMATYCZNO - EKOLOGICZNY  

     Uczniowie klasy IIIb wzięli udział w międzyszkolnym konkursie matematyczno - ekologicznym  organizowanym przez SP nr 199 - „ Zielone zadania” zdobywając: Bartosz Rafalski – wyróżnienie a Kacper Kowalczyk II miejsce. Gratulujemy zwycięzcom.   

         MATEMATYKA I RUCH DROGOWY      

      Dnia 23.04.2015 r. odbył się konkurs pt. "MATEMATYKA I RUCH DROGOWY" w Szkole Podstawowej nr 149.
Był on adresowany dla uczniów klas IV. Naszą szkołę reprezentowała 4 osobowa drużyna : Asia, Julia, Bartek i Andrzej, uczniowie klasy IVa. Uczniowie nasi zajęli II miejsce wśród szkół podstawowych - Gratulujemy.  

 

          KONKURS WARCABOWY 

 

        TAK OBCHODZILIŚMY ŚWIĘTO SZKOŁY  

 

       KONKURS CZYTELNICZO - ANGLISTYCZNY

20 marca w gimnazjum nr 37 odbył się międzyszkolny konkurs czytelniczo - anglistyczny pt. „Zaczarowany świat książek”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z  trojga uczniów: Przemka Tasarza z kl. VI b, Agaty Bartczak z kl. V b oraz Bartka Kłodowskiego z kl. IVa. Nasi uczniowie zdobyli III miejsce .

 

         MISTRZOSTWA W SZYBKIM CZYTANIU  

      3 marca  w Szkole Podstawowej nr 182 w Łodzi odbyły się XII Mistrzostwa w Szybkim Czytaniu. W mistrzostwach wzięło udział 29 szkół z Łodzi  i spoza naszego miasta.Uczeń kl. VI B Przemek Tasarz został wicemistrzem w kategorii kl. V-VI. Przemek czytał tekst o łódzkich parkach z prędkością 517 słów na minutę, a wskaźnik zrozumienia tekstu to 80 %  .                  

 

         WYBRALIŚMY DZIEWCZYNY NAJ  ...... 

 

       SZKOLNE FERIE NA WESOŁO       

       Tak wesoło i przyjemnie przebiegały ferie zimowe -luty 2015r. w naszej szkole. Były wycieczki i atrakcje: sala zabaw, pływalnia, teatr, muzeum, zajęcia sportowe  i plastyczne, warsztaty taneczne, wizyta w Straży Pożarnej. Szkoda tylko, że tak szybko minęły.

 

      ZABAWA KARNAWAŁOWA W DOMU KULTURY ROMUS 

       22 stycznia uczniowie klas starszych skorzystali z gościny w Osiedlowym Domu Kultury Romus. Dzięki wieloletniej współpracy z tą placówką kulturalną nasi uczniowie mogli ponownie oddać się karnawałowemu szaleństwu. pełne energii tańce w rytm popularnych piosenek, wirujace kule dyskotekowe, kolorowe stroje, kostiumy karnawałowe, zadziwiające fryzury, a nawet okolicznościowy makijaż u niektórych uczestników zabawy, tworzyły niezwykłą atmosferę tego wydarzenia.
Aż chciałoby się zakrzyknąć: "Chwilo trwaj!"
I jest to możliwe dzięki zdjęciom wykonanym przez kierownika Domu Kultury Romus p. Marka Sobierajskiego.  

 

        

       WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK  

 


        TAK BAWILIŚMY SIĘ W KARNAWALE 


         IV EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU KRASOMÓWCZEGO  

       21 listopada odbył się międzyszkolny etap Konkursu Krasomówczego "Pleciuga" dla klas I-III w Szkole Podstawowej nr 40. Wzięły w nim udział laureatki szkolnego konkursu: Martynka Chołys z klasy Id, Magda Sawicka z klasy II b oraz Oliwka Kaczmarek z klasy III b. Dziewczynki opowiadały treść wylosowanej bajki w czasie określonym przez regulamin konkursu. Bezkonkurencyjna okazała się Martynka Chołys, która zdobyła I miejsce. Nagrodę i dyplom otrzymała również Oliwka Kaczmarek za zajęcie III miejsca. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

         DZIEŃ MISIA   

      25 listopada obchodziliśmy  Światowy Dzień Misia . Samorząd szkolny zorganizował w kl. I-III konkurs plastyczny techniką dowolną. Najlepsze prace zostały umieszczone na wystawie przed tablicą patrona szkoły. Uczniowie klas IV-VI czytali w tym dniu swoim młodszym kolegom książeczki o misiach. Największą frajdę sprawiło dzieciom przyniesienie pluszowych misiów, które grzecznie siedziały z uczniami
 w ławkach i pilnie uczyły się, a na przerwach spokojnie spacerowały po szkolnym korytarzu.

 

        ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW  

       Dnia 29 października nasze dzielne maluchy zostały przyjęte do społeczności szkolnej. Sala wypełniona po brzegi uczestniczyła w części artystycznej przygotowanej przez dzieci, pięknym pokazie śpiewu i tańca w wykonaniu " Ćwierćnut" i " Ćwierćnutek" oraz wzniosłej chwili pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 189 w Łodzi.
Imprezę wieńczył moment wręczania aktów pasowania oraz oczywiście legitymacji szkolnych już w klasopracowniach. Na okrasę ciastko od rodziców, sok i oto mamy nowe pokolenie w naszej szkole. Powodzenia na dalsze lata nauki!!!


       CO NOWEGO W BIBLIOTECE?   

       Biblioteka szkolna wspólnie z panią  od plastyki E. Bartłomiejczyk przygotowały wystawę plastyczno-literacką pod tytułem „W świecie hobbitów i czarodziejów”. Wystawa  została zorganizowana z okazji obchodzonego w październiku Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. Na wystawie znalazły się prace plastyczne uczniów kl. IV-VI przedstawiające ulubionych czarodziejów i hobbitów  oraz informacje o magii, czarach oraz najbardziej znanych hobbitach i czarodziejach książkowych i filmowych.

    PRZYRODNICZO - EKOLOGICZNE PRACE NASZYCH NAJMŁODSZYCH  ... 

 

     W MUZEUM WŁÓKIENNICTWA  

       W październiku klasa II b wraz z wychowawczynią Elżbietą Oleksiak zwiedziła Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Muzeum Włókiennictwa znajduje się w Białej Fabryce. Uczniowie widzieli ciekawe interaktywne sale wyjaśniające cykle produkcyjne oraz skansen drewnianej architektury łódzkiej. Brały udział w warsztatach, podczas których samodzielnie wykonały makatki. Niesamowita frajda dla dzieciaków dużych i małych.

     MATEMATYCZNI MISTRZOWIE  

    Mistrzem szkoły w konkursie "Tabliczka mnożenia" został Andrzej Chołys z klasy 4a
II miejsce zajęła Ahgelika Kaczmarek z klasy 4b, a III miejsce Bartek Kłodowski z klasy 4a.

 

     HALLOWEEN 

 

    MARSZ NA ORIENTACJĘ   

   27 września uczniowie klasy III b wsparci silną pomocą rodziców i ucznia kl. Vb Piotrka Wdowiaka, wzięli udział w XXVII Turystycznym Marszu na Orientację „ Orientuj się i licz” zorganizowanym w Lesie Łagiewnickim przez UKS „ Orientuś”. Korzystając z pięknej pogody, uważnie odszukiwaliśmy w drużynach wyznaczonych na mapie punktów kontrolnych, ale przede wszystkim wspaniale bawiliśmy się. Co najważniejsze kolejny raz odnieśliśmy sukces zdobywając w kategorii szkół podstawowych dwa punktowane miejsca:

II miejsce – Bartek Gąsiorowski, Bartek Wdowiak, Piotrek Wdowiak
VI miejsce – Bartek Rafalski, Michał Luter, Mikołaj Jurda
Gratulujemy zwycięzcom!!!

   DZIEŃ CHŁOPAKA   

  Wybrałyśmy chłopców naj ...  !!!!!

 

   EUROPEJSKI DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI  

  Warsztaty dla uczniów klas pierwszych; dzieci wykonywały działania usprawniające motorykę dużą i małą, przełamywały onieśmielenie, doskonaliły koordynację wzrokowo-ruchową. Na zakończenie wysłuchały opowieści relaksacyjnej.