Strona główna

 

       MATEMATYKA I RUCH DROGOWY   

      Dnia 15 maja 2014 r. odbył się konkurs ""MATEMATYKA I RUCH DROGOWY" w Szkole Podstawowej nr 149. W konkursie brali udział uczniowie klas IV. Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce. Naszą szkołe reprezentowali: Michał Rokabiewicz, Agta Bartczak, (klasa IVb) i Natalia Góralczyk, Arkadiusz Ociesielski (klasa IVA). 

 

      DZIEŃ EUROPEJSKI   

 

    W kwietniu w ramach obchodów Dnia Ziemi odbyły się w naszej szkole konkursy ekologiczne. Konkursy odbyły się pod patronatem EUROPEJSKIEGO  KLUBU  EKOLOGICZNEGO „Grajmy w zielone!" 

 

     OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA ZIEMI  

 

     KABARET "CZERWONY KAPTUREK"    

   Koło teatralne przygotowało kabaret na podstawie znanej bajki "Czerwony Kapturek" i zaprezentowało przy okazji Święta Szkoły "Bądź bezpieczny i wesoły". Bardzo się podobało zarówno młodszym jak i starszym widzom.

     III WIOSENNY TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA   

   Z okazji III Wiosennego Tygodnia Promocji Zdrowia w dn.31.03.2014r. – 04.04.2014r. nasza szkoła zrealizowała projekt Chcę być bezpieczny w domu, w szkole ,  na podwórku”, w ramach tego projektu uczniowie z klas O-II uczestniczyli w grze interaktywnej „Szkoła bezpieczeństwa Kubusia Puchatka”. Celem głównym gry było kształtowanie bezpiecznych zachowań dzieci oraz dostarczenie wiedzy i umiejętności prawidłowego reagowania w sytuacjach zagrożenia. 
Poza tym w szkole gościli funkcjonariusze Straży Miejskiej z Referatu Profilaktyki Społecznej. Przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w kl. Oa, Ob, Ia, Ib, IIa, IIb, IIc„ Bezpieczny w domu, w szkole, na ulicy ”, w kl. Va, VB – „ Bezpieczeństwo w sieci ”, w kl. VIa, VIb, VIc – „ Warto wiedzieć odpowiedzialność prawna nieletnich”. 
Dodatkowo do szkoły zostali zaproszeni funkcjonariusze Policji z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, w celu przeprowadzenie prelekcji  w kl. Ia, Ib – „ Bezpieczna droga do szkoły ” oraz w kl. IVa, IVb – „ Dziecko bezpieczne w ruchu drogowym”. 

      ŚWIĘTO SZKOŁY    

    Tegoroczne święto związane było z realizacją projektu "Chcę być bezpieczny w domu, w szkole i na podwórku", a odbyło się pod hasłem "BĄDŹ BEZPIECZNY I WESOŁY". Program obejmował:
- prezentacje klas związane z bezpieczeństwem
- rambit sportowy
- konkursy plastyczne - "Bezpieczny Puchatek" oraz "Odblaski są
  trendy"
- konkurs literacki - "Bezpieczny uczeń, bezpieczny przedszkolak"

     MATEMATYCZNY CZAR PAR  

 

    KONKURS JĘZYKOWO - PRZYRODNICZY  

    21 lutego w naszej szkole odbyła się IV już edycja międzyszkolnego konkursu językowo-przyrodniczego „English is my passport”, tym razem wzbogaconego o wiedzę z zakresu ekologii. Gościliśmy 14 szkół z całej Łodzi. Organizatorkami konkursu są nasze nauczycielki języka angielskiego i przyrody.

 

         ZAJĘCIA Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ ORAZ ZAJĘCIA EKOLOGICZNE DLA KLAS MŁODSZYCH W WYKONANIU KLASY VIA  

 

         TURNIEJ WARCABOWY DLA PRZEDSZKOLAKÓW  

    W lutym gościły u nas przedszkolaki. Turniej warcabowy zorganizował la nich samorząd uczniowski.

 

        BAL KARNAWAŁOWY     

 

         TAK REALIZUJEMY PROJEKT "WYJĄTKOWY UCZEŃ"  

 

        "DRZWI OTWARTE" - GOŚCILIŚMY NASZYCH PRZYSZŁYCH UCZNIÓW I ICH RODZICÓW    

      10 lutego zaprosiliśmy w nasze progi okolicznych przedszkolaków i ich rodziców. Nasi przyszli uczniowie mogli zapoznać się ze swoimi nauczycielami i naszą ofertą, obejrzeć szkołę, porozmawiać ze starszymi kolegami, wziąć udział w ciekawych zajęciach, obejrzeć wytęp Ćwierćnut i Ćwierćnutek.

 

        ODPOCZYWALIŚMY WESOŁO I AKTYWNIE W FERIE ZIMOWE    

     Dwa tygodnie w czasie ferii zimowych, spędzonych w szkole, grupie dzieci z klas 0 - III wcale nie będą kojarzyły się z siedzeniem w ławkach i odrabianiem lekcji - to super zabawa, nauka ciekawe wycieczki i dużo zajęć ruchowych, trzy posiłki i opieka nauczycieli naszej szkoły od 8 do 16.

 

         KOLEJNE KONKURSY ROZSTRZYGNIĘTE   

 

         TURNIEJ WARCABOWY   

 

        KONKURSY EKOLOGICZNE ROZSTRZYGNIĘTE !   

 

       KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK  

       Znane i lubiane melodie przybliżyły nastrój świąteczny i zimowy.

 

     KONKURS RECYTATORSKI   

      Przed świętami najmłodsi uczniowie zachwycając interpretacją jury konkursu, prezentowali wiersze związane z tematyką świąteczną,  Wybór był bardzo trudny i dlatego WSZYSCY uczestnicy zostali nagrodzeni. Szczególne wyróżnienie otrzymali: Marika Frakowska i Sandra Sulima z klasy 2B oraz Sergiusz Mielczarek z klasy 2C.

 

       DZIEŃ SENIORA I JASEŁKA   

 

        GOŚCIŁY U NAS PRZEDSZKOLAKI  

 

        DZIEŃ MISIA   

 

        ANDRZEJKOWE WRÓŻBY   

 

        UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI  

      Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. U nas w szkole świętowaliśmy wcześniej ze względu na wolny dzień od pracy i nauki.  

       EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI    

       23 października odbyły się zajęcia modelowe "Cała Polska czyta dzieciom - nasza szkoła też" wg autorskiej innowacji metodycznej "Polubić czytanie"

       DZIEŃ LATAWCA  

       ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW   

       W środę 23 października do grona "pełnoprawnych" uczniów naszej szkoły wstąpiły "pierwszaki". W czasie uroczystości spisały się na medal. Gratulujemy !  

      POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA  

       Dnia 17 października 2013 r. odbyła się VIII edycja konkursu pt: "Policyjna Akademia Bezpieczeństwa" dla uczniów klas drugich. Organizatorem konkursu był Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Etap miejski odbył się w Szkole Podstawowej nr 173 przy ul. Sienkiewicza 46. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2 A: Małgosia Banach i Mateusz Wentland .Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej - wiedzy o bezpieczeństwie w domu, szkole i ruchu drogowym oraz pokonania toru przeszkód.  Uczniowie naszej szkoły rozwiązali bezbłędnie część teoretyczną.   

       "ORIENTUJ SIĘ I LICZ"  - BIEG NA ORIENTACJĘ   

      19 października uczniowie klasy 2b wzięli udział w biegu na orientację w lesie Łagiewnickim. Dopingowali nas i wspierali rodzice. Jeden z naszych klasowych patroli - Oliwier Kaźmierski, Bartek Rafalski i Michał Luter zajęli II miejsce w kategorii dzieci młodszych. Gratulujemy! 

      ŚWIĘTOWALIŚMY W DZIEŃ NAUCZYCIELA  

     14 października rano, wchodzących do szkoły pedagogów witało gorące "Sto Lat" wykonywane przez Ćwierćnuty. Klasy młodsze przygotowały dla wszystkich pracowników prześliczne laurki, Uczniowie klas V i VI -  fantastyczne przedstawienie z okazji Dnia Nauczyciela. Zabłysnął w nim Adrian Stańczak z klasy VIA, którego monolog wywołał wiele śmiechu zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Śpiewana przez niego piosenka, kierowana do naszej  pani Drajling wprawiła wszystkich w zachwyt.  Ciekawy układ choreograficzny zaprezentowała grupa dziewcząt z klasy VIB i IVA Podczas imprezy nauczyciele otrzymali "Nauczycielskie Oskary" - dyplomy, czekoladki oraz ananasy. Nie obyło się bez wzruszeń.

      W DNIU CHŁOPAKA WYBRALIŚMY NAJSYMPATYCZNIEJSZYCH, NAJPRZYSTOJNIEJSZYCH I NAJBARDZIEJ
      WYSPORTOWANYCH  
  

 

     NOWE KONKURSY EUROPEJSKIEGO KLUBU EKOLOGICZNEGO  

 

    WYBRALIŚMY SAMORZĄD

                               Przewodnicząca - Dorota Zaczkiewicz
                               I wice - przewodnicząca - Weronika Ziółkowska
                               II wice - przewodnicząca - Sandra Dużyńska

 

   W DNIU CHŁOPAKA WYBRALIŚMY NAJSYMPATYCZNIEJSZYCH, NAJPRZYSTOJNIEJSZYCH, NAJBARDZIEJ WYSPORTOWANYCH  

 

   SPRZĄTALIŚMY ŚWIAT  

   W  ramach projektu Comenius "Let's be green! European Eco Club" wzięliśmy udział w akcji "Sprzątania Świata 2013". Propagując postawy proekologiczne członkowie Europejskiego Eko Klubu chcieli zachęcić do działania na rzecz ochrony środowiska kolegów z krajów partnerskich.  

   MARATON RODZINNY - POŻEGNALIŚMY LATO!  
   JUŻ WKRÓTCE WYBORY DO SAMORZĄDU  
   II EDYCJA RYWALIZACJI O MIANO SUPER KLASY  

   Ogłaszamy III edycję rywalizacji o miano „Super klasy 2013/ 2014”. Wszystkim, którzy nie pamiętają przypominamy, że w ubiegłym roku tytuł ten zdobyła obecna klasa VIB.
Zachęcamy was do zabawy. Szkoła to nie  tylko nauka, postarajcie się znaleźć coś jeszcze innego dla siebie.  

   NOWY PROJEKT COMENIUS 2013 - 2015  

   Tytuł projektu: “Let’s be green! – European Eco Club”. Kraje partnerskie: Wielka Brytania, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Turcja,Węgry, Litwa, Polska.  

   NOWY PROJEKT COMENIUS 2013 - 2015  

   Tytuł projektu: “Let’s be green! – European Eco Club”. Kraje partnerskie: Wielka Brytania, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Turcja,Węgry, Litwa, Polska.  

   NASI NAJMŁODSI  

   Pierwsze zajęcia ....

   ĆWIERĆNUTY ZAPRASZAJĄ DO PRZYGODY Z ZESPOŁEM