IV EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU KRASOMÓWCZEGO

21 listopada odbył się międzyszkolny etap Konkursu Krasomówczego "Pleciuga" dla klas I-III w Szkole Podstawowej nr 40. Wzięły w nim udział laureatki szkolnego konkursu: Martynka Chołys z klasy Id, Magda Sawicka z klasy II b oraz Oliwka Kaczmarek z klasy III b. Dziewczynki opowiadały treść wylosowanej bajki w czasie określonym przez regulamin konkursu. Bezkonkurencyjna okazała się Martynka Chołys, która zdobyła I miejsce. Nagrodę i dyplom otrzymała również Oliwka Kaczmarek za zajęcie III miejsca. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

DZIEŃ MISIA

25 listopada obchodziliśmy  Światowy Dzień Misia . Samorząd szkolny zorganizował w kl. I-III konkurs plastyczny techniką dowolną. Najlepsze prace zostały umieszczone na wystawie przed tablicą patrona szkoły. Uczniowie klas IV-VI czytali w tym dniu swoim młodszym kolegom książeczki o misiach. Największą frajdę sprawiło dzieciom przyniesienie pluszowych misiów, które grzecznie siedziały z uczniami
 w ławkach i pilnie uczyły się, a na przerwach spokojnie spacerowały po szkolnym korytarzu.

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dnia 29 października nasze dzielne maluchy zostały przyjęte do społeczności szkolnej. Sala wypełniona po brzegi uczestniczyła w części artystycznej przygotowanej przez dzieci, pięknym pokazie śpiewu i tańca w wykonaniu " Ćwierćnut" i " Ćwierćnutek" oraz wzniosłej chwili pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 189 w Łodzi.
Imprezę wieńczył moment wręczania aktów pasowania oraz oczywiście legitymacji szkolnych już w klasopracowniach. Na okrasę ciastko od rodziców, sok i oto mamy nowe pokolenie w naszej szkole. Powodzenia na dalsze lata nauki!!!

CO NOWEGO W BIBLIOTECE?

Biblioteka szkolna wspólnie z panią  od plastyki E. Bartłomiejczyk przygotowały wystawę plastyczno-literacką pod tytułem „W świecie hobbitów i czarodziejów”. Wystawa  została zorganizowana z okazji obchodzonego w październiku Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. Na wystawie znalazły się prace plastyczne uczniów kl. IV-VI przedstawiające ulubionych czarodziejów i hobbitów  oraz informacje o magii, czarach oraz najbardziej znanych hobbitach i czarodziejach książkowych i filmowych.

W MUZEUM WŁÓKIENNICTWA

W październiku klasa II b wraz z wychowawczynią Elżbietą Oleksiak zwiedziła Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Muzeum Włókiennictwa znajduje się w Białej Fabryce. Uczniowie widzieli ciekawe interaktywne sale wyjaśniające cykle produkcyjne oraz skansen drewnianej architektury łódzkiej. Brały udział w warsztatach, podczas których samodzielnie wykonały makatki. Niesamowita frajda dla dzieciaków dużych i małych.

MATEMATYCZNI MISTRZOWIE

Mistrzem szkoły w konkursie "Tabliczka mnożenia" został Andrzej Chołys z klasy 4a
II miejsce zajęła Ahgelika Kaczmarek z klasy 4b, a III miejsce Bartek Kłodowski z klasy 4a.

HALLOWEEN

MARSZ NA ORIENTACJĘ

27 września uczniowie klasy III b wsparci silną pomocą rodziców i ucznia kl. Vb Piotrka Wdowiaka, wzięli udział w XXVII Turystycznym Marszu na Orientację „ Orientuj się i licz” zorganizowanym w Lesie Łagiewnickim przez UKS „ Orientuś”. Korzystając z pięknej pogody, uważnie odszukiwaliśmy w drużynach wyznaczonych na mapie punktów kontrolnych, ale przede wszystkim wspaniale bawiliśmy się. Co najważniejsze kolejny raz odnieśliśmy sukces zdobywając w kategorii szkół podstawowych dwa punktowane miejsca:

II miejsce – Bartek Gąsiorowski, Bartek Wdowiak, Piotrek Wdowiak
VI miejsce – Bartek Rafalski, Michał Luter, Mikołaj Jurda
Gratulujemy zwycięzcom!!!

DZIEŃ CHŁOPAKA

Wybrałyśmy chłopców naj ...  !!!!!

EUROPEJSKI DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

Warsztaty dla uczniów klas pierwszych; dzieci wykonywały działania usprawniające motorykę dużą i małą, przełamywały onieśmielenie, doskonaliły koordynację wzrokowo-ruchową. Na zakończenie wysłuchały opowieści relaksacyjnej.